Panadol Extra x 12 comprimate
67

Panadol Extra x 12 comprimate

4.06/5 (67)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
SUPER OFERTA: Produsul costa cu 59% mai putin decat media produselor din categoria de Durere
Pret 4.59/5
Interes 4.67/5
Livrare 4/5
brand: Glaxosmithkline
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 67 vizualizari recente

Descriere

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg si cofeina 65 mg. Actiune terapeutica panadol Extra contine o combinatie de doua substante active: paracetamol- analgezic (combate durerea) ii antipiretic (reduce febra)-si cofeina care asigura cresterea eficacitatii analgezice prin stimularea sistemului nervos central. panadol Extra nu irita stomacul. Comprimate cu forma alungita, usor de inghitit. Indicatii Panadol Extra este recomandat ca analgezic mediu si antipiretic in tratamentul durerilor puternice si a starilor febrile: dureri de cap, migrene, dureri de spate, dureri de dinti, nevralgii, dureri reumatice si musculare, dureri menstruale. Panadol Extra amelioreaza disconfortul din raceli, gripe, calmeaza durerile si usturimile de gat si scade febra. Doze si mod de administrare Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. in cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau. Contraindicatii A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol Extra. Masuri de precautie In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra. In cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra. Reactii adverse Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consumul excesiv de ceai sau cafea concomitent cu administrarea Panadolului Extra poate produce iritabilitate sau nervozitate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite.

Caracteristici

  • Categorie: Durere
  • Marca: Glaxosmithkline
  • Pret: 19 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 1096
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Panadol Baby 120mg/5ml x 100 ml
4.01/5

Panadol Baby 120mg/5ml x 100 ml

55
24 LEI info
Nevralgistop 20 comprimate
4.07/5

Nevralgistop 20 comprimate

69
19 LEI info
Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate
4.05/5

Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate

60
18 LEI info
Crema tip balsam cu Untul Pamantului, Galbenele si Tataneasa 100 g
4.06/5

Crema tip balsam cu Untul Pamantului, Galbenele si Tataneasa 100 g

64
18 LEI info
Efferalgan 1000 mg 8 comprimate efervescente
4.06/5

Efferalgan 1000 mg 8 comprimate efervescente

62
18 LEI info
Paduden Forte 400 mg x 12 drajeuri
4.07/5

Paduden Forte 400 mg x 12 drajeuri

65
18 LEI info
Hofigal Salicilol Natural 60 comprimate
4.03/5

Hofigal Salicilol Natural 60 comprimate

54
20 LEI info
Mig Pediatric x 100ml soluţie orală
4.05/5

Mig Pediatric x 100ml soluţie orală

61
20 LEI info
Hyllan RheumastoPlast  10 cm x 7 cm  4 bucati
4.06/5

Hyllan RheumastoPlast 10 cm x 7 cm 4 bucati

61
18 LEI info
Clafen 10mg/gram crema 40 g Antibiotice SA
4.04/5

Clafen 10mg/gram crema 40 g Antibiotice SA

54
18 LEI info
Advil 200 mg 10 drajeuri
4.04/5

Advil 200 mg 10 drajeuri

57
20 LEI info
QPlaster Compresa termica refolosibila Cold-Hot 26 cm x 35 m
4.05/5

QPlaster Compresa termica refolosibila Cold-Hot 26 cm x 35 m

64
21 LEI info
Carpicon
4.03/5

Carpicon ""S"" Crema solida 10 bucati

56
21 LEI info
Carpicon
4.07/5

Carpicon ""S"" Crema solida cu Propolis si Extract uleios de Rasina de conifere 10 bucati x 1g

65
17 LEI info
CryoTherm Spray rece instant cu Arnica 400 ml
4.06/5

CryoTherm Spray rece instant cu Arnica 400 ml

62
17 LEI info
TensoCold Pack instant cold compresa rece
3.98/5

TensoCold Pack instant cold compresa rece

38
21 LEI info
Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml
4.04/5

Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml

62
22 LEI info
FARES Biomicin A2 solutie 10 ml
4.00/5

FARES Biomicin A2 solutie 10 ml

48
22 LEI info
Stimuven Plus x 50g cremă
4.03/5

Stimuven Plus x 50g cremă

59
22 LEI info
Stimuven Plus x 60g gel
4.01/5

Stimuven Plus x 60g gel

51
22 LEI info
Mig 400 mg 10 comprimate
4.05/5

Mig 400 mg 10 comprimate

56
16 LEI info
Barza Plasturi impotriva durerilor mensturale 3 bucati
3.95/5

Barza Plasturi impotriva durerilor mensturale 3 bucati

28
22 LEI info
Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi
4.01/5

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi

53
22 LEI info
Fleximobil Plasturi pentru durere 12 bucati
4.00/5

Fleximobil Plasturi pentru durere 12 bucati

32
15 LEI info
Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic
4.11/5

Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic

77
15 LEI info
Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis
4.17/5

Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis

162
15 LEI info
Cold Spray Cryos 400 ml
4.02/5

Cold Spray Cryos 400 ml

57
23 LEI info
Nurofen Forte 400mg 12 comprimate
4.02/5

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

57
23 LEI info
Saridon x 10 comprimate
4.07/5

Saridon x 10 comprimate

79
23 LEI info
Antinevralgic P 20 comprimate
4.01/5

Antinevralgic P 20 comprimate

54
24 LEI info
Biointimo Plasture cald impotriva durerilor menstruale 3 bucati
4.08/5

Biointimo Plasture cald impotriva durerilor menstruale 3 bucati

60
14 LEI info
Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA
4.07/5

Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA

56
14 LEI info
Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare
4.04/5

Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare

66
24 LEI info
Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare
4.07/5

Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare

57
14 LEI info
Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate
4.02/5

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

60
24 LEI info
Balsam China crema 18,4 g
4.06/5

Balsam China crema 18,4 g

52
13 LEI info
Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml
3.99/5

Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml

49
25 LEI info
Nurofen pentru copii 125 mg 10 supozitoare
4.03/5

Nurofen pentru copii 125 mg 10 supozitoare

69
26 LEI info
Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g
4.02/5

Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g

65
27 LEI info
Enroush Plasturi menstruali 3 bucati
4.02/5

Enroush Plasturi menstruali 3 bucati

66
27 LEI info
Himalaya Rumalaya gel 30g
3.96/5

Himalaya Rumalaya gel 30g

41
27 LEI info
Ibalgin Forte x 12 comprimate
4.01/5

Ibalgin Forte x 12 comprimate

62
27 LEI info
Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate
3.99/5

Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate

56
27 LEI info
Balsam China lichid 27 ml
4.10/5

Balsam China lichid 27 ml

61
10 LEI info
Dacia Plant Calmindolor 60 comprimate
3.99/5

Dacia Plant Calmindolor 60 comprimate

58
28 LEI info
Carpicon
4.04/5

Carpicon ""S"" Crema solida cu Propolis si Extract uleios de Rasina de conifere 10 bucati x 1.5 g

77
28 LEI info
Smecta Go 8 plicuri
3.97/5

Smecta Go 8 plicuri

48
28 LEI info
Balsam China lichid 30 ml
4.09/5

Balsam China lichid 30 ml

56
10 LEI info