Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa
40

Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa

3.89/5 (40)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
SUPER OFERTA: Produsul costa cu 15% mai putin decat media produselor din categoria de Raceala si gripa
Pret 4.15/5
Interes 4.4/5
Livrare 4/5
brand: Upsa
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 40 vizualizari recente

Descriere

Se utilizeaza pentru: - tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale; - ameliorarea stranutului si a secretiei nazale apoase; - ameliorarea inflamatiei la nivelul mucoaselor (nazala si sinusala); - pentru ameliorarea febrei; - pentru ameliorarea durerilor de cap si musculare. Mod de administrare: Copii cu varsta intre 6 si 10 ani:1 plic de 2 ori pe zi; Copii cu varsta intre 10 si 12 ani:1 plic de 3 ori pe zi; Copii cu varsta intre 12 si 15 ani: 1 plic de 4 ori pe zi; Intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore. Plicurile se administreaza cu o cantitate suficienta de apa rece sau fierbinte. Dacă aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului. Compozitie: - Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. - Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10 mg. - Celelalte componente sunt: manitol, acid citric anhidru, povidonă, citrat de magneziu anhidru, acesulfam de potasiu, aromă de zmeură. Compoziţia aromei de zmeură: maltodextrină, amidon de porumb modificat (E 1450), roşu allura AC (E 129), albastru strălucitor (E 133), galben amurg FCF (E110), permastabil 505528 RI, aromă zmeură 054428 A, clorură de sodiu și/sau sulfat de sodiu. Contraindicații: Nu utilizati in cazul în care copilul dumneavoastră este alergic la: - paracetamol, - fenacetină sau alte antiinflamatoare, - feniramină sau alte antihistaminice sau a oricare dintre componenţii produsului. Precautii: Acest medicament nu trebuie administrat în timpul sarcinii sau în perioada de alăptare. Risc de somnolență sau vigilenţă scăzută la persoanele care conduc vehicule și folosesc utilaje.

Caracteristici

  • Categorie: Raceala si gripa
  • Marca: Upsa
  • Pret: 28 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 13351
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri
3.90/5

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

61
33 LEI info
Fervex pentru Adulti 500mg/200mg/25mg 8 plicuri
3.88/5

Fervex pentru Adulti 500mg/200mg/25mg 8 plicuri

52
33 LEI info
Strepsils Mentol 24 comprimate
3.93/5

Strepsils Mentol 24 comprimate

55
28 LEI info
Kityvit pentru caile respiratorii, 40 comprimate masticabile, PharmA-Z
3.96/5

Kityvit pentru caile respiratorii, 40 comprimate masticabile, PharmA-Z

71
28 LEI info
Bixtonim Xylo 1mg/ml Spray Nazal 10 ml
3.94/5

Bixtonim Xylo 1mg/ml Spray Nazal 10 ml

59
28 LEI info
Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini
3.97/5

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

76
28 LEI info
Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate
3.92/5

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

54
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie
3.92/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

56
28 LEI info
Good Routine Cold - Care Hot drink 8 plicuri
3.87/5

Good Routine Cold - Care Hot drink 8 plicuri

31
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre
3.93/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

55
28 LEI info
Coldrex Junior 16 comprimate filmate
3.94/5

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

61
28 LEI info
Larogrip Frectie pentru adulti Lotiune 100 ml
4.01/5

Larogrip Frectie pentru adulti Lotiune 100 ml

86
27 LEI info
Carmol junior solutie 100ml BIOFARM
3.87/5

Carmol junior solutie 100ml BIOFARM

34
29 LEI info
Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman
3.95/5

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman

64
27 LEI info
Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva
3.85/5

Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva

30
29 LEI info
Ulei biosept forte 10ml FARES
3.85/5

Ulei biosept forte 10ml FARES

31
29 LEI info
FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi
3.92/5

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

57
29 LEI info
Mami si bebe Biosept, 30 capsule, Fares
3.92/5

Mami si bebe Biosept, 30 capsule, Fares

59
29 LEI info
Fluend Extreme Hot Drink 10 plicuri
3.89/5

Fluend Extreme Hot Drink 10 plicuri

37
27 LEI info
Sirop indulcit cu fructoza Bebe Biosept, 100ml, Fares
4.03/5

Sirop indulcit cu fructoza Bebe Biosept, 100ml, Fares

103
29 LEI info
Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze
3.90/5

Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze

49
29 LEI info
Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml
3.93/5

Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml

61
29 LEI info
Pure Life Argentum+ KIDS Argint nanocoloidal ionic, 480ml
3.92/5

Pure Life Argentum+ KIDS Argint nanocoloidal ionic, 480ml

60
30 LEI info
Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm
3.94/5

Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm

65
30 LEI info
PLE Extract Muguri carpen, probleme respiratorii, 50 ml
3.93/5

PLE Extract Muguri carpen, probleme respiratorii, 50 ml

63
30 LEI info
Sinulan Duo Forte 30 tablete + Sinulan Express Forte 15 ml
3.89/5

Sinulan Duo Forte 30 tablete + Sinulan Express Forte 15 ml

48
30 LEI info
Nasic pentru copii spray nazal 10 ml
3.92/5

Nasic pentru copii spray nazal 10 ml

50
26 LEI info
Dr. Max Sinutin, 30 comprimate
4.05/5

Dr. Max Sinutin, 30 comprimate

1263
26 LEI info
Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt
3.94/5

Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt

53
26 LEI info
Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk
3.92/5

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

60
30 LEI info
Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk
3.90/5

Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk

51
30 LEI info
Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri
3.98/5

Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri

67
25 LEI info
Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml
3.96/5

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

61
25 LEI info
Bioflu Plus raceala si gripa x 16 capsule moi Biofarm
3.97/5

Bioflu Plus raceala si gripa x 16 capsule moi Biofarm

62
25 LEI info
Bixtonim Sol Nazala Picaturi 10 ml
3.97/5

Bixtonim Sol Nazala Picaturi 10 ml

67
25 LEI info
Humer Stop Virus Spray nazal 15 ml
3.92/5

Humer Stop Virus Spray nazal 15 ml

62
31 LEI info
Gripovit Max C Fara zahar x 10 plicuri
3.92/5

Gripovit Max C Fara zahar x 10 plicuri

43
25 LEI info
Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri
3.95/5

Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri

56
25 LEI info
Sirop pentru tuse seaca Tusifix,100ml, HelisMed
3.83/5

Sirop pentru tuse seaca Tusifix,100ml, HelisMed

9
25 LEI info
Spray pentru gat Plantusin, 20ml, Fares
3.89/5

Spray pentru gat Plantusin, 20ml, Fares

33
25 LEI info
Sirop Imunitate, 250 ml, Fares
3.89/5

Sirop Imunitate, 250 ml, Fares

31
25 LEI info
Orocalmin aroma lamaie x 20
3.94/5

Orocalmin aroma lamaie x 20

52
25 LEI info
Parasinus x 20 comprimate
3.98/5

Parasinus x 20 comprimate

66
25 LEI info
Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune
3.98/5

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

68
25 LEI info
Sirop de echinacea si propolis 500ml DOREL PLANT
3.84/5

Sirop de echinacea si propolis 500ml DOREL PLANT

31
31 LEI info
Sirop de catina 500ml DOREL PLANT
3.83/5

Sirop de catina 500ml DOREL PLANT

24
31 LEI info
Sinulan Forte 30 tablete
3.91/5

Sinulan Forte 30 tablete

62
32 LEI info
DACIA PLANT Faringoplant, 60 comprimate
3.98/5

DACIA PLANT Faringoplant, 60 comprimate

68
24 LEI info