Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva
29

Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva

3.85/5 (29)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
SUPER OFERTA: Produsul costa cu 12% mai putin decat media produselor din categoria de Raceala si gripa
Pret 4.12/5
Interes 4.29/5
Livrare 4/5
brand: Zentiva
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 29 vizualizari recente

Descriere

Prospect: Link ANM Antinevralgic Sinus ameliorează eficient multe dintre simptomele răcelii şi gripei. Aceste simptome includ febra, durerea de cap, frisoanele, congestia sau obstrucţia nazală, durerile de la nivelul sinusurilor şi durerile în gât, durerile musculare şi durerile articulare. Acest medicament conţine o combinaţie de trei substanţe active. Paracetamolul reduce febra şi ameliorează durerea, fenilefrina ameliorează congestia sau obstrucţia nazală şi cafeina grăbeşte instalarea efectului paracetamolului de ameliorare a durerii şi ajută la reducerea oboselii şi somnolenţei. Acest medicament este indicat la adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 12 ani. Indicatii: Antinevralgic Sinus este indicat pentru tratamentul durerii şi febrei asociate cu nas înfundat. Dacă nu aveţi nasul înfundat, ci doar durere şi febră, este preferabilă administrarea de medicamente cu o singură substanţă activă (cele care conţin doar paracetamol pentru durere şi febră sau o substanţă cu efect decongestionant pentru nasul înfundat). Nu utilizaţi alte medicamente care conţin paracetamol, medicamente cu efect decongestionant sau medicamente pentru răceală şi gripă în acelaşi timp cu Antinevralgic Sinus fără să vă adresaţi unui medic pentru recomandări. Utilizarea unor doze mai mari decât cele recomandate poate avea risc de afectare severă a ficatului. Medicamentul nu este indicat la copii cu vârsta sub 12 ani! Nu utilizaţi Antinevralgic Sinus dacă luaţi: orice alt medicament care conţine paracetamol. medicamente pentru răceală şi gripă. medicamente pentru tratamentul congestiei nazale (nas înfundat). medicamente antidepresive în prezent sau aţi luat în ultimele două săptămâni, cum sunt medicamente din grupul inhibitorilor de monoaminooxidază, de exemplu moclobemidă sau antidepresive triciclice,de exemplu amitriptilină, nortriptilină, dosulepină, imipramină, clomipramină medicamente simpatomimetice. Antinevralgic Sinus împreună cu alimente, băuturi şi alcool: Nu consumaţi băuturi alcoolice pe durata tratamentului. Administrarea concomitentă de alcool poate duce la afectarea ficatului. Dacă utilizaţi Antinevralgic Sinus, reduceţi consumul de medicamente, alimente şi băuturi care conţin cafeină. Consumul excesiv de cafeină poate produce agitaţie, incapacitate de a adormi şi accelerare a ritmului bătăilor inimii. Sarcina şi alăptarea Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Nu este recomandată administrarea medicamentului Antinevralgic Sinus la femeile gravide şi la cele carealăptează. Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor La persoanele susceptibile, medicamentul poate produce ameţeli; prin urmare, poate afecta în mod negativ activităţile care necesită atenţie. Nu conduceţi vehicule şi nufolosiţi utilaje dacă vi se întâmplă acest lucru. Dozele individuale şi dozele zilnice maxime de Antinevralgic Sinus: Adolescenţi cu vârsta peste 12 ani (33-43 kg): 1 comprimat la 6 ore; maxim 4 comprimate pe zi. Adolescenţi şi adulţi (43-65 kg): 1 comprimat la 4 ore, maxim 6 comprimate pe zi. Adulti (>65 kg): 1-2 comprimate la 4 ore, maxim 8 comprimate pe zi. Nu depăşiţi dozele recomandate. Reacţii adverse posibile: Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate persoanele. Întrerupeţi utilizarea acestui medicament şi adresaţi-vă imediat medicului, în vederea asistenţei medicale de urgenţă, dacă apar următoarele reacţii adverse foarte rare: -Reacţii alergice grave, care determină dificultăţi la respiraţie, ameţeală şi urticarie şi pot duce la şoc. -Reacţii alergice grave, care provoacă umflare a feţei (ochii şi gura) sau a gâtului, crampe abdominale (angioedem). -Reacţii grave pe piele, care pot include ulceraţii la nivelul gurii, gâtului, nasului, o rganelor genitale şi conjunctivită (ochi roşii şi umflaţi). Aceste erupţii grave pe piele sunt frecvent precedate de febră, dureri de cap, dureri la nivelul corpului (simptome asemănătoare gripei). Erupţia poate să progreseze către formare extinsă de veziculeşi descuamare a pielii (necroliză epidermică toxică (NET), sindrom Stevens-Johnson (SSJ), pustuloză exantematică generalizată acută (PEGA), erupţie pe piele legată de administrarea medicamentului). Reacţiile adverse care pot apărea sunt prezentate mai jos pe grupe, în funcţie de frecvenţă: Frecvente (pot afecta până la 1 din 10 persoane): Dureri de cap, ameţeli, insomnie, nervozitate, anxietate, iritabilitate, agitaţie şi excitabilitate. Rare (pot afecta până la 1 din 1000 de persoane): Greaţă. Foarte rare (pot afecta până la 1 din 10000 de persoane): Modificări la nivelul sângelui (modificări ale hemoleucogramei,de exemplu număr scăzut de globule albe sau trombocite. Modificările la nivelul sângelui pot fi observate ca puncte violacee pe piele, rotunde, nedureroase, uneori grupate în pete mai mari, sângerări ale gingiilor, sângerări din nas sau vânătăi la traumatisme minore, sensibilitate crescută la infecţii, oboseală, dureri de cap). Reacţii de hipersensibilitate la nivelul pielii, inclusiv erupţii trecătoare pe piele, umflare bruscă a ţesutului de sub piele. Dificultăţi la respiraţie sau respiraţie şuierătoare. Afecţiuni ale ficatului sau ale rinichilor. Bătăi neregulate şi foarte rapideale inimii, tensiune arterială mare. Vărsături, diaree. Cu frecvenţă necunoscută (frecvenţa nu poate fi estimată din datele disponibile) Dureri şi înţepături la nivelul ochilor, vedere înceţoşată, sensibilitate anormală sau intoleranţă la lumină, glaucom acut cu unghi închis (debut brusc cu vedere înceţoşată, dureri severe la nivelul ochiului sau feţei, halouri în jurul obiectelor). Modificări ale ritmului bătăilor inimii (ritm accelerat sau neregulat al bătăilor inimii). Inflamaţie a ficatului (pot să apară dureri de stomac, scădere a poftei de mâncare, greaţă sau vărsături), care poate evolua către insuficienţă hepatică acută.

Caracteristici

  • Categorie: Raceala si gripa
  • Marca: Zentiva
  • Pret: 29 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 8286
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Orocalmin aroma lamaie x 20
3.94/5

Orocalmin aroma lamaie x 20

50
25 LEI info
Orocalmin aroma portocala x 20
4.03/5

Orocalmin aroma portocala x 20

58
15 LEI info
Carmol junior solutie 100ml BIOFARM
3.87/5

Carmol junior solutie 100ml BIOFARM

34
29 LEI info
Ulei biosept forte 10ml FARES
3.85/5

Ulei biosept forte 10ml FARES

31
29 LEI info
FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi
3.92/5

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

55
29 LEI info
Mami si bebe Biosept, 30 capsule, Fares
3.92/5

Mami si bebe Biosept, 30 capsule, Fares

57
29 LEI info
Sirop indulcit cu fructoza Bebe Biosept, 100ml, Fares
4.03/5

Sirop indulcit cu fructoza Bebe Biosept, 100ml, Fares

103
29 LEI info
Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze
3.90/5

Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze

49
29 LEI info
Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml
3.93/5

Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml

61
29 LEI info
Strepsils Mentol 24 comprimate
3.93/5

Strepsils Mentol 24 comprimate

55
28 LEI info
Kityvit pentru caile respiratorii, 40 comprimate masticabile, PharmA-Z
3.96/5

Kityvit pentru caile respiratorii, 40 comprimate masticabile, PharmA-Z

69
28 LEI info
Bixtonim Xylo 1mg/ml Spray Nazal 10 ml
3.94/5

Bixtonim Xylo 1mg/ml Spray Nazal 10 ml

59
28 LEI info
Pure Life Argentum+ KIDS Argint nanocoloidal ionic, 480ml
3.92/5

Pure Life Argentum+ KIDS Argint nanocoloidal ionic, 480ml

58
30 LEI info
Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm
3.94/5

Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm

65
30 LEI info
Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini
3.97/5

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

74
28 LEI info
Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa
3.89/5

Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa

39
28 LEI info
PLE Extract Muguri carpen, probleme respiratorii, 50 ml
3.93/5

PLE Extract Muguri carpen, probleme respiratorii, 50 ml

61
30 LEI info
Sinulan Duo Forte 30 tablete + Sinulan Express Forte 15 ml
3.89/5

Sinulan Duo Forte 30 tablete + Sinulan Express Forte 15 ml

46
30 LEI info
Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate
3.92/5

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

54
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie
3.92/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

54
28 LEI info
Good Routine Cold - Care Hot drink 8 plicuri
3.87/5

Good Routine Cold - Care Hot drink 8 plicuri

31
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre
3.93/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

55
28 LEI info
Coldrex Junior 16 comprimate filmate
3.94/5

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

61
28 LEI info
Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk
3.92/5

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

60
30 LEI info
Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk
3.90/5

Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk

51
30 LEI info
Larogrip Frectie pentru adulti Lotiune 100 ml
4.01/5

Larogrip Frectie pentru adulti Lotiune 100 ml

86
27 LEI info
Humer Stop Virus Spray nazal 15 ml
3.92/5

Humer Stop Virus Spray nazal 15 ml

62
31 LEI info
Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman
3.95/5

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman

62
27 LEI info
Fluend Extreme Hot Drink 10 plicuri
3.89/5

Fluend Extreme Hot Drink 10 plicuri

37
27 LEI info
Sirop de echinacea si propolis 500ml DOREL PLANT
3.84/5

Sirop de echinacea si propolis 500ml DOREL PLANT

31
31 LEI info
Sirop de catina 500ml DOREL PLANT
3.83/5

Sirop de catina 500ml DOREL PLANT

24
31 LEI info
Sinulan Forte 30 tablete
3.91/5

Sinulan Forte 30 tablete

62
32 LEI info
Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate
3.99/5

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

93
32 LEI info
Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml spray nazal 10ml
4.01/5

Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml spray nazal 10ml

156
32 LEI info
Zdrovit Gripovit Max C fara zahar 10 plicuri
3.92/5

Zdrovit Gripovit Max C fara zahar 10 plicuri

63
32 LEI info
Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri
3.90/5

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

57
32 LEI info
Gripovit Max C x 10 plicuri
3.98/5

Gripovit Max C x 10 plicuri

90
32 LEI info
Sinomarin Mini Spray decongestionant nazal hipertonic 30 ml
3.89/5

Sinomarin Mini Spray decongestionant nazal hipertonic 30 ml

53
32 LEI info
Nasic pentru copii spray nazal 10 ml
3.92/5

Nasic pentru copii spray nazal 10 ml

50
26 LEI info
Dr. Max Sinutin, 30 comprimate
4.05/5

Dr. Max Sinutin, 30 comprimate

1261
26 LEI info
Alevia Gripalin Sirop 150 ml
3.88/5

Alevia Gripalin Sirop 150 ml

50
32 LEI info
Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt
3.94/5

Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt

53
26 LEI info
Afrin 0,5mg/ml Spray Nazal 15ml
3.88/5

Afrin 0,5mg/ml Spray Nazal 15ml

47
32 LEI info
Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri
3.90/5

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

61
33 LEI info
Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri
3.98/5

Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri

67
25 LEI info
Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml
3.96/5

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

61
25 LEI info
Bioflu Plus raceala si gripa x 16 capsule moi Biofarm
3.97/5

Bioflu Plus raceala si gripa x 16 capsule moi Biofarm

62
25 LEI info
Zdrovit Gripovit Max C Ghimbir si miere 10 plicuri
3.91/5

Zdrovit Gripovit Max C Ghimbir si miere 10 plicuri

64
33 LEI info